Poprask v divadle kouzel

Artur a Bára jsou nejen spolužáci a kamarádi, ale především špičkoví detektivové, kteří za pomoci supermoderních technologií řeší zapeklité záhady. Na dálku je jistí pan Vrchota, muž s tajemnou minulostí, a s sebou mají neobyčejného psa Šerloka.

Během kouzelnického představení zmizí oblíbená třídní učitelka. Dobrovolně vstoupila do magické bedny, v níž lidé mizí a znovu se objevují. Vrcholné číslo se však nepovede. Kouzelník Devil Magicus nedokáže učitelku přivolat zpět.
Tajná dvojka A + B se opět pouští do pátrání.…

Série dětských detektivek Tajná dvojka A + B

1. díl Zločin mezi dinosaury  - vyšel v listopadu 2016. Dotisk vyprodaného nákladu 18.8.2021.
2. díl Poprask v divadle kouzel - vyšel v březnu 2017.
3. díl Zbloudilá střela - vyšel v listopadu 2017. Dotisk vyprodaného nákladu 18.8.2021.
4. díl Případ ztraceného koně vyšel v listopadu 2018.

Ke knížce si můžete objednat detektivní workshop či putovní výstavu (13 závěsných panelů formátu A2).

Z recenze Petra Čapka uveřejněné na webu Schefikův blog 12. 4. 2017:
V této sérii dostáváme svěží detektivní sérii pro mladé čtenáře, která s přehledem dokáže konkurovat zavedeným jménům v tomto žánru. Příběhy s moderními vychytávkami pro malé agenty nepostrádají takřka nic a vřele je tak doporučit všem, kteří touží zažít trochu toho dobrodružství a nebojí se postavit čelem každé větší, či menší výzvě. 

Z recenze Richarda Spitzera uveřejněné na webu Centrum detektivky 11. 7. 2017:
Příběh je opět napsán příjemným a nekomplikovaným stylem, který samozřejmě vychází ze zaměření na dětského čtenáře, ale nebude nudit ani dospělého. Už jen proto, že si autoři tentokrát vybrali stále atraktivní téma kouzelnického vystoupení, což je představení samo o sobě trochu tajemné a může být někdy i strašidelné. A když ještě do toho zmizí oblíbená učitelka a je třeba dokázat kouzelníkovu nevinu, vydá to na pořádné dobrodružství. Osobně se mi líbilo více než to první, kde v podstatě také nehoda maskuje jiný zločin.
Na veletrhu Svět knihy 2017 uvedla jistá česká spisovatelka, že by nemohla psát detektivky pro děti, poněvadž si nedokáže spojit vraždu, která podle ní musí v detektivce být, s dětským čtenářem. Společná knížka Kláry Smolíkové a Jiřího W. Procházky dokazuje, že k tomu, aby byla napínavá pro děti a čtivá i pro dospělého čtenáře, tam ani vražda být nemusí.

A+B, the Secret Duo: Much Ado in the Theatre of Magic
illustrated by Viktor Svoboda
written by Jiří W. Procházka, Klára Smolíková
Although they are classmates and friends, above all Artur and Bára are top detectives who use supermodern technologies. As they solve one fiendishly difficult case after another, they are supported at a distance by Mr Vrchota, a man with a dark past, and accompanied by Sherlock, an extraordinary dog. These detective stories allow inquisitive readers to test their observation skills, knowledge and judgement by taking them to a magic show, on a school trip to a museum and into a spectacular battle from history.