Začarovaný Hvozd v Buchlovicích

V úterý 11. 6. 2024 proběhla v ČSKC Buchlovice vernisáž výstavy ilustrací z knihy Začarovaný Hvozd. Výstavu zorganizovali se svou paní učitelkou žáci z 2. B.

Autorkou krásných knižních výjevů je Ester Kuchynková a její velkoformátové ilustrace doplnily svými obrázky a životabásněmi právě děti. Volba námětu výstavy nebyla náhodná, kniha má totiž pro druháčky zvláštní význam. Hlavní postavy Luna a Bolech je provázely tímto školním rokem v jejich celoroční hře.

Kdo na výstavě ještě nemohl chybět? Posledním dílkem do pomyslné skládačky je Klára Smolíková, významná česká autorka knih pro děti a mládež. Právě ona je také autorkou knihy Začarovaný Hvozd. Klára Smolíková přijala pozvání do naší školy, kde realizovala workshopy s žáky prvního stupně. V průběhu úterního a středečního dopoledne tak měly děti příležitost s ní nahlédnout pod pokličku procesu tvorby knihy. Z některých žáčků se stali spisovatelé krůček po krůčku vytvářející vlastní tajemný příběh, jiní zjistili, jak se správně zakousnout do knihy. Nechyběl prostor proměnit se ve vynálezce nebo díky komiksům vypátrat zajímavé informace o J. A. Komenském.

Navíc pak v úterý odpoledne přijala pozvání žáků 2. B a při příležitosti zahájení výstavy uspořádala prodejní autogramiádu v místní knihovně. Děti měly možnost zakoupit si některou z jejích knih a nechat si ji s věnováním podepsat, čehož v hojném počtu využily.

Před samotným zahájením vernisáže předvedli žáci 2. B reprízu divadelního představení s názvem Zamotaná pohádka. Toto představení zahráli poprvé na besídce ke Dni matek a tentokrát se jím symbolicky rozloučili se svou celoroční hrou a vlastně i celým školním rokem.

Výstava Začarovaný hvozd bude v prostorách ČSKC ke zhlédnutí do konce měsíce června 2024.

ZŠ Buchlovice