Klára Smolíková

Zdravím všechny milovníky knih, starostlivé rodiče malých čtenářů, milé knihovníky a báječné učitele. Když píšete pro děti, potřebujete být v kontaktu nejen s dětským publikem, ale i s těmi, kdo dětské knihy kupují a vybírají.  

Na těchto stránkách najdete informace o mých knížkách, ale též besedách, workshopech a výstavách, které ke knížkám pořádám.

Pokud chcete knihy s mým podpisem či osobním věnováním, můžete využít nabídky spřáteleného e-shopu, se kterým spolupracuji.

S úsměvem Klára Smolíková

Média

Novinky

Dubánek a noční bouře v zámeckém parku

Mám radost a chci se podělit nejen o ni, ale i o tip na prázdninový výlet. V zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou připravili prázdninovou procházku s příběhem plnou zábavných úkolů podle knihy Dubánek a noční bouře. Autory výstavních stojanů jsou klienti a zaměstnanci Sociálně terapeutické dílny Domova Háj. Projekt „Putování s dubánky“ připravilo kulturní zařízení KyTICe.

Výstava má za sebou ani ne dva týdny a trasu už prošlo více než 200 dětí!

Podzimní semináře

V srpnu jsem přislíbila účast na dvou letních školách a hned 5. září mě čeká v Klementinu seminář Skok do informační džungle, který je určený zejména pro knihovníky a na který se můžete hlásit. Otevřené je též přihlašování na semináře pro pedagogy a další zájemce, které se uskuteční druhý prosincový týden v Ostravě a okolí. Těším se na nová setkání nad knihami, komiksy a dalšími médii.

Audiokniha Dubánek a noční bouře

Den dětí! To chce dárek. A co třeba audioknihu?

Novinkovou audioknihu Dubánek a noční bouře, kterou načetl pro vydavatelství Tympanum Jan Zadražil, doporučuju pořizovat ideálně společně se stejnojmennou knihou. Fotograf Petr Václavek booklet krásně vyšperkoval fotkami, na stránkách tištěného vydání jich ale najdete mnohem víc.