Novinky

Skočte do informační džungle

edit

Minulý týden vyšla v nakladatelství Pasparta má kniha Skočte do informační džungle obsahující rozehrávky pro zvyšování informační gramotnosti.

... více

Cena za přínos světu fantastiky

edit

V sobotu 21. října 2023 mě organizátoři brněnského festivalu Comic-Con Junior trochu zaskočili, když mi neřekli, proč místo na besedu s ostatními komiksovými autory mám jít na slavnostní zahájení. Až na pódiu před zaplněným sálem jsem se tedy dozvěděla, že mi udělují cenu za přínos světu fantastiky, a to nejen za komiksovou tvorbu, ale též za popularizaci komiksu.

... více

Přivítali jsme knížku Dubánek a noční bouře

edit

Dubánky si oblíbili dospělí i děti, tak jsme slavnostní křest knižní novinky Dubánek a noční bouře promýšleli s ohledem na oba fanouškovské tábory. Díky nakladatelství Plivníci, které knihu vydalo, bylo dost láhví rychlých špuntů na přípitek pro každého. Tak snad se kniha bude čtenářům, kteří se v neděli 29. října sjeli do Klánovic zblízka i daleka, líbit.

... více

Týden seminářů v Moravskoslezském kraji

edit

V týdnu od 15. do 18. ledna 2024 se ujmu lektorování akreditovaných seminářů pro pedagogy, které v Opavě, Frýdku-Místku, Ostravě a Novém Jičínu organizuje Krajské zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informační centrum. Už nyní se na ně můžete přihlásit.

... více

Knihožrouti v Dolních Chabrech

edit

Ilustrace Báry Buchalové z mé knižní série Knihožrouti jsou v listopadu a prosinci 2023 k vidění v dolnochaberské knihovně.

 

... více

Na čtenářství od lesa

edit

V pátek 10. listopadu 2023 od 10:00 do 14:00 pořádá SKIP ve spolupráci s Národní knihovnou seminář Na čtenářství od lesa, který mi bude potěšením lektorovat. Akce proběhne v zasedací místnosti č.

... více

Informace a síla příběhů

edit

Přijala jsem pozvání zúčastnit se konference Škola a vše kolem ní v aktuálních otázkách a odpovědích. Vystoupím s příspěvkem Informace a síla příběhů, který se bude věnovat odpovědím na otázku, jak být dětem průvodcem v mediální džungli.

... více

Křest knihy Dubánek a noční bouře v Klánovicích

edit

Knihu Dubánek a noční bouře slavnostně představíme v neděli 29. října 2023 v kulturním centru Beseda Slavětínská 120, 190 14 Praha 9 - Klánovice. Začátek tvořivého odpoledne je ve 14:00. Jste srdečně zváni.

... více

Morčata ve vedrovické knihovně

edit

Paní knihovnice Hana Kolegarová z Místní knihovny Vedrovice uspořádala v říjnu výstavu i doprovodné programy. Děti si prý komiksy nejen s chutí přečetly, ale též nadšeně vymýšlely bubliny a kresby při práci s pracovními listy. 

... více