Svět knihy 2021

Na Svět knihy bych se ráda vypravila v sobotu 25. září 2021 jako návštěvník, který si prohlíží nakladatelské stánky a rozmlouvá s kolegy. V neděli 26. 9. mě totiž čekají hned tři setkání se čtenáři, na které srdečně zvu:

10:00 Dílna pro malé zahradníky / PAVILON ROSTEME S KNIHOU

Devět malých zahradníků provádí děti měsíc po měsíci proměnami zahrady. V hravém programu se malí čtenáři dozvědí, jak se starat o záhony, kde se berou potraviny, proč bychom se měli zajímat o jejich původ nebo k čemu slouží hmyzí domeček. Vhodné pro děti od 4 do 8 let.

12:00 Vynálezce Alva 3 / Česká televize – Edice ČT

Do třetice míří za dětmi věčně rozcuchaný kluk Alva se svými jedinečnými vynálezy a kamarády Denisou a Filipem. Výtvarná dílna s autory Klárou Smolíkovou a Jiřím W. Procházkou a ilustrátorem Luďkem Bártou. Soutěž o knihu. Moderuje Hana Fruhwirtová. Vhodné pro děti od 6 do 10 let.

14:00 Začarovaný Hvozd: Vytvoř si vlastní knížku / FANTASY & SCI-FI

Bolech a Luna se odváží vstoupit do tajemného lesa a zažijí zde velké dobrodružství plné kouzel a prapodivných bytostí. Podobná cesta čeká i účastníky tvůrčí dílny. Dopíší a dokreslí vlastní příběh. Stvoří si vlastní hrdiny, navrhnou tajemné lesní duchy a na mapě pojmenují místa, kde se děj odehrává. Vhodné pro děti od 8 do 12 let.