Webinář Komiks ve výuce s Klárou Smolíkovou

Z Člověka v tísni mě požádali, abych se v pondělí 3.10.2022 od 15.30 do 17.30 ujala webináře o začleňování komiksu do výuky. Mám velkou radost, protože již je k zakoupení publikace Mluvíme v bublinách, ze které budu vycházet a která shrnuje nejen nápady a tipy ze stejnojmenného projektu realizovaného Vzdělávacím institutem Středočeského kraje, ale mé mnohaleté zkušenosti s komiksovými workshopy.

Co získáte?

  • Odpovědi na otázky: Jaká jsou pravidla dobrého komiksu a co patří mezi základy komiksové tvorby? Jak pracovat s jednotlivými záběry, výrazy postav, využíváním barev a jak sestavit komiksový příběh? Co se z komiksového způsobu komunikace mohou děti naučit a jak se do něj samy mohou zapojit? Má komiks moc nastartovat čtenářství, pomoci naučit cizí jazyk nebo podnítit zájem o současná globální témata?
  • Nápady a náměty, jak žáky s komiksem seznámit, jak je podporovat ve vlastní tvorbě a budovat vztah ke komiksovému světu.
  • Na příkladech dobré praxe uvidíte, jak se hraje komiksové divadlo, co je komiksová abeceda a které vyjadřovací prvky tvoří základní stavební kameny komiksu. Nahlédnete pod pokličku komiksových profesí, zjistíte, co je komiksový scénář a jak do výtvarného zpracování zapojit i žáky, kteří tvrdí, že neumí kreslit.
  • A čeká na vás také sada kopírovatelných pracovních listů, díky kterým se budete moct pustit se žáky do komiksových rozehrávek.

Webinář je pro všechny účastníky ZDARMA. 

Místo konání: online

Cílové skupiny: Pedagogové MŠ, Pedagogové ZŠ, Pedagogové SŠ, Asistenti pedagoga

Počet hodin: 2

Lektor: Klára Smolíková

Kontaktní osoba: Barbora Málková, barbora.malkova@clovekvtisni.cz, tel: 778 411 275

Hlásit se můžete do: 30. 9. 2022