Vynálezce Alva

Je libo raketobrusle, přenášedlo, létající samočistící maxibubliny nebo robota, který za vás uklidí zahradu? Alva si ví rady se vším. S tímto vynálezcem se rozhodně nudit nebudete!

Vynálezce Alva je brýlatý kluk – rozcuchaný neposedný zrzek, toužící po technických vymoženostech třetího tisíciletí. Jméno Alva „zdědil“ po svém slavném předchůdci T. A. Edisonovi. Jako každý génius je nadán nezměrnou fantazií a tvořivostí, které ve spojení s jeho nepraktičností a zmatkářstvím vedou k nečekaným zápletkám a ještě nečekanějším rozuzlením. S dvojicí sourozenců Filipem a Denisou tvoří nerozlučnou partu kamarádů, která zažívá neuvěřitelná dobrodružství ve škole i mimo ni.
 
Náš příběh začíná první školní den…
 
Bohatě ilustrované vtipné příběhy podle televizního večerníčku, pro malé i velké. K dostání je také knižní vydání druhého a třetího dílu. A nyní si můžete koupit i Alvovo tuze rafinované pexeso a hned dvě puzzle!
 
 
První kapitolu knížky namluvil Petr Rychlý a poslechnout si ji můžete pro tímto odkazem. Ovládáním jsou opravdu ty dva kulaté knoflíky dole na rádiu :)
 
Reportáž ze křtu si můžete přečíst na Kukátku zde, podívat se v krátké reportáži České televize nebo v článku na Adamovi. 
 
 
Pokud byste chtěli ke knize uspořádat dílnu pro vynálezce, podívejte se na záložku nabídka workshopů a přednášek. Ke knížce si můžete objednat workshop nazvaný Škola vynálezců. K zápůjčení je putovní výstava. Soubor tvoří  58 listů formátu A3 s s ilustracemi Luďka Bárty z knih Vynálezce Alva a Vynálezce Alva 2 a několik ukázek z přípravy stejnojmenného večerníčku na formátu A1. Více pod záložkou výstavy.

Inventor Alva
Alva is an impish bespectacled ginger, his hair tussled all the time, who dreams of the achievements of the third millennium. And he invents things which, he believes, will come in handy in it. He has one for every situation – including those which are better off without his inventions. As a result, he mostly does more harm than good, and causes chaos. But in the process he and his two friends, Denise and her brother Philip, have good fun and experience many an adventure. 

Ke stažení

Příloha Velikost
dopis_komiks.pdf (1.25 MB) 1.25 MB
navrhni_stroj_casu.pdf (754.18 KB) 754.18 KB