Tajná dvojka A + B - Zločin mezi dinosaury

Napínavý příběh od mistrů české detektivky čtou Andrea Elsnerová, Kryštof Nohýnek a Jiří Dvořák


Artur a Bára jsou spolužáci a kamarádi, ale ve třídě na sebe moc neupozorňují. Potřebují vypadat nenápadně. Jsou to totiž špičkoví detektivové, kteří za pomoci supermoderních technologií řeší zapeklité záhady. Měla to být poučná exkurze, při které se žáci dozvědí o životě v druhohorách, ale návštěva v dinoparku se proměnila v nebezpečné drama. Začalo totiž hořet! Vyváznou všichni bez zranění? A vyšetří Bára s Arturem, kdo využil požáru ke krádeži?

Ukázku si můžete poslechnout zde.

Jak už je u audioknih pro děti zvykem i Tajná dvojka obsahuje bohatý hudební doprovod, včetně nejrůznější zvukových efektů, které jsou opravdu bohaté. Naštěstí však nijak při poslechu neruší, ba právě naopak, ještě více umocňují celkový zážitek z poslechu. Za tento postup si rozhodně zaslouží režisérka Jindřiška Nováková pochvalu, jelikož je velmi snadné překročit pomyslnou hranici, mezi vkusným doplňkem a míchanicí, která se prakticky nedá poslouchat. To se naštěstí v případě Tajné dvojky nestalo, a tak nic nebrání tomu abychom si mohli toto “napínavé” dobrodružství užít naplno.
Z recenze uveřejněné na webu Schefikův Blog.

Tajná dvojka A+B od Jiřího W. Procházky a Kláry Smolíkové je po dlouhé době audiokniha pro mladší 15 let, která mě jednak hned na začátku zaujala, jednak mě bavila až do konce. Obyčejně u příběhů s mladými dobrodruhy moc dlouho nevydržím, konec konců nejsem cílová skupina. Ale tahle byla "o něčem jiném". Je to tak trochu detektivka, tak trochu sci-fi a ke špionáži, tam taky není daleko. Případ vyšetřuje dvojice chlapec a divka (a pes), kteří mají k dispozici aktuálně běžně dostupné technologie, plus ty, co ještě nejsou dostupné (pokud nám média nekecají) nikomu. A do toho zápletka s dinosaury, mohl by to být mišmaš, ale není. Poklona všem, kdo se podíleli na audio-zpracování: režisérce J. Novákové, pak Danielu Tůmovi, autorovi hravě detektivní hudby, ale hlavně interpretům, kteří podali milý a především nepřehnaný výkon. Už se těším, až si budu moct poslechnout znovu s někým té správné věkové kategorie, protože vím, že tentokrát nebudu trpět.

Recenze Lukáše Vavrečky