Seminář Nemáte čas na knihy? Zkuste audiočtení!

Mám sice školní rok 2022/2023 besedami a semináři do května zaplněný, ale domluvili jsme se s Lukášem Vavrečkou, že by bychom měli našeho audioknižního průvodce Nečtu! Poslouchám společně představit knihovníkům a další odborné veřejnosti. Díky vstřícnosti Svazu knihovníků a informačních pracovníků České republiky jsme našli termín v pátek 2. září v Národní knihovně. Srdečně zveme.
 
Nabídka semináře Nemáte čas na knihy? Zkuste audiočtení!
SKIP ve spolupráci s Národní knihovnou pořádá dne 2. září seminář Nemáte čas na knihy? Zkuste audiočtení! Akce proběhne v zasedací místnosti č. 136 v Klementinu od 10.00 - 14.00 hod.
Nekrácené audioknihy jsou novodobým fenoménem, který mnohé vrací k příběhům a pro další oblast literatury otevírá. Co tedy je audiočtení, jak se liší od čtení tichého a proč se dnes stalo tak populárním?
Spisovatelé Klára Smolíková a Lukáš Vavrečka účastníky semináře provedou současnou situací na audioknižním trhu a pozvou je i do zákulisí udělování ceny Audiokniha roku, neboť oba dva jsou jejími porotci. Objasní, v jakých ohledech se mohou audioknihy různit i nakolik se liší nebo neliší od knihy. Audioknihy totiž pravidelně recenzují, takže mohou poradit, jak rozpoznat dobrou nahrávku. Pro knihovníky pravidelně uveřejňují tipy na audioknihy v časopise Čtenář. Společně jsou podepsaní pod prvním knižním průvodcem báječným světem audioknih (Nečtu! Poslouchám, Universum 2022). V knize se věnovali i procesu tvorby audioknih a možnostem, jak může poslech pomoci při výuce nebo probudit v nečtenářích lásku k textu.
 
Vložné na seminář 300 Kč lze uhradit na místě.
Zájemci se mohou hlásit email: roman.giebisch@nkp.cz
Mgr. Roman Giebisch, Ph.D.
Národní knihovna ČR
Klementinum 190
110 00 Praha 1
Tel: +420/221 663 333